72V3631L15PFG
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
72V3631L15PFG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 120-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 18K (512 x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 400µA
Data Rate : 66.7MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 10ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 120-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V3631
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 512X36 10NS 120QFP
Contact Now
Synchronous FIFO 18K (512 x 36) Bi-Directional 66.7MHz 10ns 120-TQFP (14x14)