SST26VF032BT-104V/SM
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
SST26VF032BT-104V/SM
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 32Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : SST26 SQI®
DigiKey Programmable : Verified
Memory Interface : SPI - Quad I/O
Write Cycle Time - Word, Page : 1.5ms
Supplier Device Package : 8-SOIJ
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 104 MHz
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Package / Case : 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Memory Organization : 4M x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Technology : FLASH
Base Product Number : SST26VF032
Memory Format : FLASH
Description : IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
Contact Now
FLASH Memory IC 32Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-SOIJ